Pomocníci v péči o ženské zdraví

Na ženské tělo čeká v průběhu života celá řada nástrah, o kterých jejich pánské protějšky nemají často ani zdání a občas překvapí i samotné ženy. Ať už se jedná o menstruační cyklus, vaginální infekce, menopauzu nebo například zákeřný HPV virus, existuje celá řada pomocníků, které dovedou podpořit zdraví žen.

Bylinky

Bylinkami si dívky a dámy vypomáhaly odnepaměti, tak proč jejich sílu nezkusit i v moderní době. Například na menstruační cyklus příznivě působí čaj z maliníku, hluchavky, řebříčku nebo kontryhelu, který nejenže zeslabuje křeče během periody, ale také zmírňuje příznaky předmenstruačního syndromu. Na každou ženu působí jednotlivé bylinky odlišně, a tak je třeba zkoušet různé kombinace nebo dávkovací postupy a najít si „to svoje“.

Pravidelná gynekologická prohlídka

Řada žen se domnívá, že když nemají žádné obtíže, je návštěva gynekologa zbytečná. Opak je pravdou – do zásad zdravého životního stylu patří i návštěva ženského lékaře, a to alespoň jednou ročně! Během návštěvy můžete s lékařem probrat případné otázky vašeho zdravotního stavu a v některých případech může dokonce prohlídka předejít mnoha závažným problémům. Dokáže například odhalit změny na děložním čípku, které značí infekci HPV virem, a pokud nejsou včas léčeny, můžou dokonce vést k rakovině. Je proto velmi důležité prohlídky nezanedbávat. Ženy v České republice ve věku 35 a 45 let mají dokonce test na HPV virus hrazený zdravotní pojišťovnou, a tak není žádný důvod prohlídku oddalovat.

Zdravotnické prostředky

Pokud přece jen vyšetření odhalí, že na děložním čípku už nějaké změny probíhají, většinou není nic ztraceno. V případě, že se na to přišlo včas, může mnohým ženám s cytologickými změnami na úrovni ASCUS či LSIL pomoci zdravotnický prostředek Papilocare, což je vaginální gel, který má unikátní složení z přírodních složek, které jsou navíc vylepšeny moderními technologiemi.

V případě, že změny na děložním čípku už kvůli HPV infekci postoupily, dosáhly vysokého stupně a lokální terapie gelem by nestačila, přichází na řadu chirurgický zákrok, tzv. konizace, při které je odstraněna postižená část čípku. I po tomto zákroku se dá využít tento gel, protože jeho složení podporuje hojení sliznic v děloze a na děložním čípku, obnovu poševní mikrobioty a lokální imunitu tolik potřebnou v boji proti případné přetrvávající HPV infekci.

Zpátky k bylinkám

Aby byla účinnost gelu co nejvyšší, je doslova napěchovaný účinnými látkami sesbíranými v přírodě. Které z přírodních složek dovedou ženám pomoci i ve formě vaginálního gelu? Patří mezi ně například kyselina hyaluronová, která díky svým hydratačním účinkům pomáhá obnovit a udržet pružnost tkání. Pokud se dostane až do hloubky sliznice, vyztuží a zpevní mezibuněčný prostor a díky tomu je velmi ztížen přechod HPV virů z jedné buňky do druhé. Uplatnění najdou i pupečník asijský, který podporuje imunitu a má hojivé účinky na sliznice, nebo outkovka pestrá, což je jedna z nejlépe prozkoumaných hub používaných ve východní medicíně. Velmi dobře zlepšuje funkci imunitního systému, stimuluje produkci cytokinů, které přenáší informace mezi buňkami, zvyšuje počet přirozených specializovaných buněk zvaných zabíječi, a tím podporuje vlastní imunitu v boji proti HPV infekci. Pomáhá obnovovat sliznici a hojí poranění na děložním čípku a v pochvě. Přirozený hojící proces podporuje i zaderach indický, který má protisvědivé účinky a zároveň zvláčňuje sliznici.

Protože je u naprosté většiny žen HPV infekce také spojena s narušením poševní mikrobioty a „přátelské“ bakteriální kmeny jsou utlačovány těmi patogenními, jsou pro správné hojení potřeba i prebiotika, v tomto případě BioEcolia, což je prebiotikum podporující růst prospěšné bakteriální flóry, bez které by v pochvě vznikalo nevhodné prostředí bránící hojivému procesu. Pokud správné bakteriální kmeny dostanou pořádnou výživu v podobě vhodného probiotika, začnou znovu růst, minimalizují patogenní mikroorganismy, a tím zlepší i slizniční imunitu a pH v pochvě. Tato podpora správné poševní mikrobioty je důležitá nejen u HPV infekce, ale i u opakovaných a chronických zánětů pochvy.

Papilocare je vaginální gel k prevenci a podpůrné léčbě lézí způsobených HPV. Zdravotnický prostředek.

Papilocare® je určen k podpůrné léčbě lézí způsobených HPV, k hojení sliznice děložního hrdla a pochvy, k léčbě suchosti sliznice děložního hrdla a pochvy, k obnovení rovnováhy poševní mikrobioty,

ke zlepšení zdravotního stavu pochvy, ke zmírnění pálení a svědění. Čtěte pečlivě návod k použití.

Publikováno: 25. 06. 2022