Opruzeniny pod prsy a jak je léčit

V komunikaci existují určitá tabu, o kterých se v ženském kolektivu nemluví. Mnoho žen se pak snadno může dostat do situace, kdy nebudou vědět co se děje s jejich tělem, protože o problému nikdy neslyšely. Když se tak poprvé setkají s opruzeninami pod prsy, mohou se zbytečně vystrašit. Co jsou opruzeniny, jak vznikají a jak je léčit? O tom si přečtěte v našem článku, kde vám dokonce poradíme, jak lze opruzeninám pod prsy předejít.

Vznik opruzenin

Opruzeniny vznikají na místech těla, která mají vysoký sklon k pocení a zároveň o sebe pokožka v tomto místě dře. Proto právě oblast pod prsy je jednou z těch, kde se opruzená pokožka vyskytuje nejčastěji. Třením pokožky o sebe je pokožka drážděna látkami, které se na pokožce přirozeně vyskytují nebo je tělo vylučuje pocením. Začínajících opruzenin, kdy se na těle objevují pouze červené skvrny bez jakýchkoliv projevů, si ve většině případech nevšimneme. Pokožka je drážděna tak dlouho, až začnou být opruzeniny citlivé na dotek, mohou bolet nebo pálit. V nejzávažnějším případě mokvají a mohou zapáchat.

Léčba opruzené pokožky

Pokud nenecháme zajít opruzeniny daleko, je možné zbavit se jich doma s použitím masti na opruzeniny, léčba opruzenin je s nimi jednoduchá. Dříve, než budete krém na opruzeniny nanášet, nezapomeňte omýt místo teplou nebo vlažnou vodou, zkuste, co vám bude více příjemné. Poté nechejte opruzeninu oschnout, případně použijte fén s vlažným vzduchem nebo čistý ručník, kterým po opruzenině jemně klepejte, v žádném případě nedřete. Mast stačí aplikovat 2x denně na podrážděnou pokožku, v průběhu jednoho týdne by měla být opruzená pokožka zase fit.

Krém Dermaguard je možné používat také jako prevenci proti opruzeninám. Na rizikových místech vytváří ochrannou bariéru, která nejenže pokožku hydratuje, ale také omezuje styk dráždivých látek s pokožkou.

Publikováno: 31. 05. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Tagy: jak líčit opruzeniny pod prsy | opruzená prsa | opruzená prsa rady | opruzeniny pod prsy | opruzeniny u dospělých