Pět důvodů proč sáhnout v období zvýšeného stresu po přírodní síle

Opět nestíháte? V práci se blíží uzávěrky a vy v ní trávíte každý den až do noci. Vyzvednete děti ve škole a doma vás čeká další směna v podobě úklidu, pomáhání dětem s úkoly, vaření večeře a dělání pomyšlení partnerovi či partnerce? To je na jednoho člověka více než dost. Vyhraďte si pro sebe každý den alespoň pár minut a naučte se relaxovat. Anebo si ve své chvilce zacvičte. Že na to nemáte energii?

Přírodní životabudiče vám dodají energii nejen na sport

A právě to je do začátku důležité. Sport pak dodá energii vám k tomu, abyste se dobře poprali se všemi úkoly, které vás čekají, a překonali nástrahy dnešního světa. S překonáním nejtěžšího kroku, tedy zvednutí se z gauče vám pomohou právě přírodní potraviny zvyšující vitalitu jako například guarana, maca, kotvičník anebo ženšen.

Zlepšíte si zdravotní stav

Tyto rostliny nejenže dokážou zvýšit libido a celkovou úroveň energie v organismu, obsahují také velké množství blahodárných látek, jako jsou vitamíny, minerály, vláknina, stopové prvky a další, které výraznou měrou podpoří fungování organismu. Například v peruánské Mace se nachází látky podílející se na snížení hladiny cholesterolu a krevního tlaku a potlačení symptomů úzkosti.

Vaše postelová dobrodružství dostanou jiný směr

Ne nadarmo je většina přírodních životabudičů považována za účinná afrodiziaka. Dokážou totiž zregulovat hladiny nejdůležitějších hormonů a postarat se o vyvážený vnitřní stav organismu, tedy homeostázu. Výsledkem je zvýšení libida a zájmu o sex. Pánové obvykle oceňují také zkvalitnění erekce a celkový lepší pocit z tělesného uspokojení.

Budete mít lepší psychickou kondici

Superpotraviny působí nejen na fyzickou stránku člověka. Soustředit se dokážou také na tu psychickou, tedy na jeho rozpoložení, náladu a také mentální odolnost. Rozhodně si v období zvýšeného stresu dopřejte macu, kotvičník, ženšen anebo guaranu. Poznáte rozdíl.

Bude vám lépe fungovat trávení

Superpotraviny mají vysoký podíl živin, proto jich není potřeba konzumovat tak vysoké množství, aby tělo dostalo všechny látky, které potřebuje. Proto se výborně hodí v období, kdy je váš žaludek podrážděný a není schopen pozřít větší množství jídla. Například Maca ale skvěle funguje také jako vynikající bylinka na trávení. Rozhodně ji vyzkoušejte.

Publikováno: 03. 09. 2021