Klimatizace už dávno není luxus, ale standard. Ještě ji nemáte?

Znáte letní horka, kdy máte chuť vyskočit z okna, ale i tak jdete z tepla do tepla? Stále teplejší a teplejší léta jsou výsledkem globálního oteplování a skleníkových plynů. Kromě klimatických změn, klimatizace v domě či bytě se stává běžnou praxí. Z kdysi znaku luxusu se stává běžný společník pro horké dny. A proč mít klima vlastně doma? Zde jsou důvody. V posledních letech se klimatizace stala v domácnostech trendem. Pokud bude tento trend pokračovat, postupně se z klimatizace stane potřeba a standardní vybavení. A ne proto, že ji bude mít doma stále více lidí, ale proto, že letní horka si ji budou vyžadovat. Musíte jen zvolit optimální výkon.

Regulace teploty

Klimatizace umožňuje nastavení stabilní teploty v daném prostoru, na který má zařízení dosah. Klimatizace upravuje teplotu vzduchu na vámi zvolenou, kterou nastavíte. Podstatné je však nastavit teplotu v interiéru tak, aby rozdíl nikdy nebyl větší než 5 ° Celsia. V opačném případě může dojít k teplotnímu šoku. V tomto směru jsou mnohem šetrnější výkonné větráky.

Zvlhčování a odvlhčování vzduchu

Při chlazení vzduchu každá klimatizace zároveň vzduch i odvlhčuje a udržuje tedy ideální vlhkost vzduchu. Zároveň ideální vlhkost vzduchu přispívá k vyšší kvalitě vzduchu. Pro změnu nižší vlhkost zajišťuje lepší účinnost vytápění v zimě. Tip: Hodil by se vám odlvhčovač vzduchu? Najdete ho v e-shopech eprofi.cz s.r.o. V nabídce nechybí ani vibrační lišty, stavební míchačky a jednofázové elektrocentrály.

Čištění vzduchu

Klimatizace, jak zařízení je vybaveno i prachovým, pachovým, pylová, ionizačním nebo antibakteriálním filtrem, případně kombinací těchto filtrů. Důležitá je i jejich pravidelná údržba. Klimatizace v domě je však skvělým prvkem i v případě, že jste alergik.

Vytápění

Tato funkce není běžná u každého klimatizačním zařízení, no "obrácený chod" znamená, že může klimatizace fungovat i jako topné těleso. Samozřejmě, klimatizace je v tomto případě jen něco jako sekundární zdroj tepla, ne jako samostatné topné těleso. Může jen do určité míry přispět k dosažení požadované teploty.

Publikováno: 13. 05. 2021