4 největší obavy, které straší snad každou nevěstu

A je to tady! Váš výjimečný den, na který jste tak dlouho čekali. Svatba s sebou přináší spoustu plánování. Je tedy přirozené, že se s povinnostmi dostaví i stres. Vždyť přece chcete, aby bylo všechno dokonalé. A přestože jste vše naplánovali a zorganizovali do nejúplnějšího detailu, někde v hlavě vám stále svítí kontrolka „Co když…?“: „Co když nepřijde fotograf?“; „Co když jídlo na svatební hostině nebude dostatečně chutné?“. Seznam takových obav by mohl klidně pokračovat. V tomto článku si vzpomeneme jen pár věcí, ze kterých mají budoucí nevěsty strach.

1. Počasí pod psa

Chcete, aby tento osudný den byl co nejkrásnější v každém možném ohledu. Některé věci však nelze ovlivnit. Jednou z nich je bohužel i počasí. Přáním nejednou nevěsty je mít slunečný den, a proto v tomto směru lepší svatba na jaře než na podzim. Příroda umí být ale neúprosná. Může například začít pršet či foukat vítr. Nezoufejte! I z této situace se dá něco vytěžit. Můžete mít například romantické fotografie v dešti pod deštníkem. Je to jen o úhlu pohledu, který budete ochotna přijmout. Navíc - i to nejhorší počasí může vyvážit vhodně zvolená zábava na svatbu.

2. Ztracené svatební prsteny

Už stojíte u oltáře. Při vyslovení novomanželského slibu nastává výměna prstenů. Najednou zjistíte, že svatební obroučky se někde ztratily. Zní to jako napínavá scéna z hollywoodského filmu. Abyste předešli takové nepříjemné situaci, svěřte své prsteny spolehlivé osobě, která je bude hlídat jako oko v hlavě.

3. Hosté se budou chovat nevhodně

Další věc, která dokáže člověka znepokojit, je chování hostů. Může se stát, že někdo v rámci degustace vína vypije více alkoholu, než zvládne. Nálada může být veselá, ale některé situace se dokážou vyostřit. Poslední věc, kterou byste chtěli na svatbě zažít, je hádka. Ujistěte se, že zvete na svatbu lidí, kteří dokážou být pozitivně naladěni. Také si promyslete sezení hostů, aby nedošlo ke zbytečným neshodám.

4. Jak vypadám?

Nezapomenutelné vzpomínky budou zvěčněny na fotografiích. Samozřejmě chcete vypadat co nejlépe, proto řešíte svůj vzhled. Dokonalý make-up, unikátní svatební šaty či doplňky. Najednou se vás zmocní panika. „Co když nebudu vypadat dobře?“ ptáte se sami sebe. Dejte pochyby stranou a uvolněte se. Když se cítíte dobře, tak i vypadáte dobře.

Našli jste se v tom? Ve většině případů jsou takové obavy přehnané a neopodstatněné. Zvykneme si být nejistí a fabulovat katastrofické scénáře. Nakonec však realita dokáže být zcela odlišná – překročí naše očekávání. Zhluboka se nadechněte a vězte, že všechno bude perfektní.

Publikováno: 11. 04. 2022