Návod, jak zvládnout svatbu bez zbytečného stresu

Svatba. Den, na který se všichni neuvěřitelně těší. Od ženicha a nevěsty až po posledního pozvaného hosta. Nicméně tomuto velkému dni předchází dlouhodobý a náročný proces, který se jednoduše nedá zvládnout bez stresu. Už jen výběr svatebních prstenů, správných šatů, smokingu, data a místa na svatbu dá budoucím novomanželům zcela zabrat. Bojíte se snad, že něco neklapne? Máme pro vás několik tipů, jak zvládnout přípravu svatby bez zbytečného stresu a problémů.

Podrobně plánujte a mějte seznamy

Nejlepší způsob, jak si usměrníte vaši představu o svatebním dni, je vytvoření seznamu nebo plánu svatby. Co potřebujete, je souhrn všech činností, které je třeba zařídit, aby byl váš svatební den dokonalý. Seřaďte si úkony od nejdůležitějších po méně důležité, které se stihnou udělat i den před svatbou. U seznamu hostů je velmi důležité zvážit jednu důležitou věc. Mohou si pozvaní hosté brát i partnery/partnerky nebo ne? Tuto informaci je třeba dát vědět, možná už i rovnou do pozvánky. Předejdete tak nepříjemným situacím, jako například „nečekaným“ hostům, kteří nemají místo na svatební hostině u stolu.

Koordinátorka, hlavní družička

Nevěsta by neměla během svého velkého dne vypadat strhaně a unaveně. A už vůbec ne během tohoto dne řešit různé svatební záležitosti. Jednou z možností je najmout si koordinátorku. Někdo, kdo vám bude pravou rukou během všech dnů a také během svatby. Odpovědná osoba, která za vás vyřídí všechny důležité kroky – jídlo, pití, hudba, fotograf/kameraman, hosté a výzdoba.

Tip: Pokud si chcete vybrat DJ na svatbu sami, poohlédněte se po něm na https://www.djs-nasvatbu.cz/.

Ale tyto činnosti nemusí dělat někdo, kdo vás detailně nezná. Můžete klidně za svatební koordinátorku zvolit také svoji hlavní družičku. Případně rozdělit úkoly mezi všechny družičky, družby. Jsou to přece rodina nebo nejlepší přátelé, kteří vás znají nejlépe a vědí, co by se vám mohlo líbit, nelíbit a hlavně zařídí všechno tak, aby vás zbavili předsvatebního stresu.

Svatební recenze

Který svatební salon má kvalitní výběr? Jaký dodavatel bude nejlepší nebo která hudební skupina se postará o to, aby se lidé během celého večera bavili? Spousta otázek, které pokud se správně vyřeší, váš svatební den bude nezapomenutelný nejen pro vás, ale i pro vaše hosty. Proto se ptejte se lidí, známých, těch, kteří mají svatby už za sebou. A pozorně si čtěte recenze na sociálních sítích. Vždyť není lepší reklama pro podnik než spokojení zákazníci.

Priority pro vás

Úkoly, aby svatební den proběhl úspěšně, jsou rozděleny. Vy jako nevěsta máte na starosti už jen jediné - postarat se o sebe a svou krásu. Zajděte ke kadeřnici, kosmetičce, manikérce a nechte se hýčkat. Navštivte svatební salony, ve kterých si vyberete „pro vás stvořené” svatební šaty. Samozřejmě nezapomeňte s sebou vzít i nejlepší kamarádku či kamarádky, se kterými si tyto chvíle určitě naplno užijete.

Zásnubní prstýnky

Ovšem je tu přece jen ještě jedna činnost, kterou si víte se svým nastavujícím zpříjemnit plánování svatby a uvědomit si, že ta malá důležitá věcička vás brzy navždy spojí. Výběr svatebních obrouček. Elegantní, originální, zlaté, stříbrné, s diamanty nebo bez. Je opravdu z čeho vybírat.

Kromě toho, svatební obroučky jsou něco, co vám bude do konce života připomínat váš velký den. Zde však přichází otázka, zda budoucí novomanželé vědí, na které ruce se nosí obroučka? Odpovědí je opravdu mnoho. Například v Bulharsku, Řecku, Rusku se nosí svatební obroučka na prsteníku pravé ruky. U nás Česku se obroučky nosí především na prsteníku levé ruky.

Během svatebních příprav je i tak podstatné nepodléhat stresu. Dobře nastavený harmonogram a rozdělení úkolů vám zajistí, abyste si nakonec váš velkolepý svatební den užili bez zbytečných starostí a jen s úsměvem na tváři, a to bez ohledu na to, zda chystáte svatbu na jaře, v zimě, v kostele či na louce.

Publikováno: 11. 04. 2022