Jak může vypadat svatba na jaře?

Příchozí jaro s sebou přináší nový život. Během dní, kdy nás sluneční paprsky dobíjejí pozitivní energií, můžeme slyšet zpěv ptáků, pomaličku cítit vůni vzkvétajících se květů. Co může být víc romantické, než vkročit do nového společného života výměnou svatebních obrouček právě pod vzkvétající třešní v květnu, v měsíci plném lásky? V tomto článku vám přineseme slušnou porci svatební inspirace, jak by mohla vypadat vaše svatba během jarních měsíců.

Místo svatby

Nikde není psáno závazné pravidlo, že svatba musí proběhnout v kostele a oslava ve vyhlášené restauraci. Pokud jste romantické duše, jarní svatba je pro vás jako stvořená. Jarní období nabízí velké množství prostor pro svatbu jako zima nebo podzim. Obřad se může konat pod širým nebem (Nevěřili byste, jak jedinečné má proslov na svatbě venku kouzlo) a vy tak budete kráčet k lásce svého života zahradou, která je plná barevných rozkvetlých květin. Avšak jarní počasí je nevyzpytatelné, a proto je třeba mít i plán B. Pokud si najdete zachovalou stodolu, která za sebou skrývá čarokrásnou zahradu, vaše svatební hostina a obřad bude nezapomenutelným romantickým zážitkem nejen pro vás, ale i vaše hosty.

Tip: Podívejte se na nejlepší místa na svatbu v ČR.

Svatební výzdoba

Jemná fialová barva patří k jarní svatbě, milujete-li vůni šeříku, fialek. I pastelové barvy krásně oživí vaši výzdobu. Pro ozvláštnění svatební výzdoby použijte různé drobnosti, kterých je nepočítaně. Například ptačí klece plné barevných květin nebo živý kvítek na ubrousku s příborem. Při jarní svatbě můžete využít i vzkvétající větvičky kočiček či zlatého deště. Můžete je tak naaranžovat do váz na stoly, případně jimi vyzdobit prostor, ve kterém se bude konat obřad.

Jídlo

Experimentovat s květinami lze i při jídle. Pokud nejste na příliš přečkávané dorty, zakomponovat do vašeho svatebního dortu jemné kvítky je určitě ten správný krok. Šikovné cukrářky tak mohou ozvláštnit jednoduchý dort živými nebo zmraženými květinami. Plánujete mít na svatbě sladký bufet, kde si mohou vaši hosté trošku zamlsat? Rozkvetlé muffiny či cake pops budou třešničkou na dortu jarního svatebního zdobení.

Propojení s přírodou

Narcisy, tulipány, konvalinky či hyacinty. Nebojte se zakomponovat tyto květiny i do své svatební kytice. Jemné bílé svatební šaty si ptají, aby nevěsta držela v ruce překrásnou kytici ze zářivě žlutých narcisů. Výjimečnost svatebních šatů můžete podtrhnout ve formě něžných drobných kvítků, ať už libovolně rozmístěné na sukni šatů, nebo jako jemný detail na rukávech svatebních šatů.

Pevně věříme, že jsme vám přinesli alespoň špetku inspirace do plánování vaší vysněné svatby. Nezapomínejte, že není důležité, jak moc bude rozkvetlá vaše svatba, ale důležité je, aby kvetla a hýřila barvami vaše společná cesta. Pro jistotu si však přečtěte i o tom, z čeho mají nevěsty největší strach.

Publikováno: 11. 04. 2022