5 důvodů, proč vás bude šití bavit

Sednout ke stroji a něco ušít nebo přešít je opět v módě. Ne proto, že na sebe nic nekoupíme, jako v minulosti, ale proto, že šití má mnoho výhod. Proč stojí za to věnovat se šití? Každý má důvod, který ho přivedl k šicímu stroji, jiný. Potřeba naučit se něco nového, vyplnit volný čas získaný aktuální situací, vylepšit si šatník nebo si umět opravit oblíbené kousky. Šití je zábava a koho jednou chytne, už ho nepustí. Čím to je?
  • Volnost v rozhodování. Nikdo vám nediktuje, co a jak máte zrovna dělat, můžete si šít jak se zrovna vám chce. Možná máte vedle stroje dvoje dětské kalhoty, které potřebují spravit díru na koleni, ale vám se chce věnovat se spíše ušití sukně pro sebe? Směle do toho, je to jen na vás, čemu a kdy dáte svůj čas.
  • Kreativní vyžití. Nápady na nové kousky do šatníku i jejich realizace jsou skvělým způsobem, jak zapojit hlavu úplně jiným stylem, než jsme zvyklí v práci a doma. Navíc je vám odměnou nový přírůstek do šatníku.
  • Jedinečné oblečení. Komu by se líbilo chodit v tom samém, jako mají ostatní. Jenže obchody nic moc originality nenabízí a pokud chcete něco opravdu jedinečného, musíte si to ušít sami. Výhodou je i to, že výsledek je přesně podle vašich představ.
  • Delší trvanlivost oblečení. Oblíbené kousky nosíme pořád dokola, často doslova než se rozpadnou. Šití na stroji vám pomůže počínající katastrofu odvrátit a opravit drobná poškození dřív, než se z nich stanou ta velká.
  • Přesné velikosti. Znáte to, kalhoty jsou moc dlouhé, sukně příliš široká, mikina moc krátká. Ne každé oblečení z konfekce sedí všem typům postavy. Když ale máte doma stroj a umíte s ním, není to problém. Zkrátit, zúžit nebo nastavit zvládnete během chvilky. A to třeba i džíny a další látky, jen k tomu potřebujete speciální šicí jehly. Poradíte si zkrátka s jakýmkoli materiálem a skončí období věcí, které visí ve skříni jen proto, že vám úplně nesedí.
Zapomenout nesmíme ani na radost a skvělý pocit, když si vlastnoručně ušitý kousek obléknete a vyrazíte v něm ven. Pokud se tak zrovna poohlížíte po praktickém a zároveň kreativním koníčku, šití by vás nemělo minout.

Publikováno: 14. 03. 2021