Bydlete ještě útulněji díky vlastnímu balkonu: Řešení existuje pro každého

Balkon představuje pro majitele jedinečné místo k odpočinku, relaxaci, posezení s rodinou či přáteli, ale také pro pěstování bylin nebo zeleniny. Záleží jen na vás, jak tuto část vaší domácnosti využijete. Ovšem jedno zůstává jisté, a to je několik poznatků, na které bychom při jeho realizaci neměli zapomenout?

Projekt i výběr materiálů jako základní podmínky pro kvalitní balkon

Terasy nebo balkony rozšiřují obytnou plochu bytu a jsou tak oblíbenými prvky, které umožní i majitelům bytů užívat si nerušené soukromí a pobyt na čerstvém vzduchu. I balkon o menší užitné ploše tak dokáže výrazně zvýšit komfort bydlení.

Základem každé stavby nebo rekonstrukce je vytvoření projektové dokumentace. Její zpracování je pak možné pouze autorizovanými osobami. Projektová dokumentace je nezbytná pro vyřízení stavebního povolení.

[gallery columns="2" size="large" ids="1664,1665"]

Při samotné realizaci balkonu zůstává zásadní dodržování základních technologických požadavků. Možnosti konstrukce balkonu se odvíjejí od samotného konstrukčního systému jednotlivých budov. Vychází se hlavně z celkového statického zajištění.

Dostatečnou pozornost věnujte i výběru stavební chemie. Zcela nezbytné je pak primárně respektování technologických postupů výrobců použitých materiálů. Chceme-li, aby nám balkon vydržel sloužit co nejdéle, zásadní je například použití mrazuvzdorných prvků, správné spádování podlahy či ukotvení sloupků.

[gallery columns="2" size="large" ids="1669,1668,1667,1666"]

Balkon pro každou nemovitost včetně atypických řešení

S dodržením těchto nutných postupů bude možné realizovat nejen standardní balkon do rozměru 6000 x 1500 mm, ale i větší projekt, případně jiným způsobem atypický balkon. Ten představuje mimořádně důmyslný způsob, jak díky specifickému tvaru plně využít doslova každý centimetr dostupného prostoru.

Zapotřebí je spolehnout se na zkušenou firmu, která bude váš balkon realizovat. Balkony PEKSTRA nabízejí zakázkovou výrobu dle projektu klienta. Ovlivnit lze půdorys, rozměr, provedení, případně i přidání doplňků. Díky mnoha letům zkušeností je vždy zaručen kvalitní výsledek.

[gallery columns="2" size="large" ids="1663,1662"]

Máte již vlastní balkon k dispozici, ale z různých důvodů vašim požadavkům momentálně nevyhovuje? Dodatečné úpravy stávajícího balkonu lze řešit pomocí zasklení, zastřešení nebo zastínění.

Publikováno: 05. 04. 2022