Trvalá na vlasy se vrací do módy

Převracíte očima, když se řekne trvalá na vlasy? Tak se teď pořádně podržte! Trvalá na vlasy pomalu, ale jistě vrací, i když v nových podobách. Účesy vytvořené trvalou na vlasy, bohaté vlnité hřívy, které velmi nevzhledně vyrůstaly, pokud máte přirozeně rovné vlasy byly velmi trendy v osmdesátých letech minulého století. Tehdy trvalou zkadeřené vlasy nosila snad každá celebrita - od Olivie Newton John, přes Julii Roberts, až po královnu popu Madonnu.
Článek vznikl ve spolupráci s magazínem nejmag.cz.

Žádné afro, ani ovečky

V současnosti mnohé módní salony krásy a jejich díla na vlasech slavných i méně slavných osobností hlásají návrat úpravy vlasů trvalou. Naštěstí už nejde účesy v podobě afro, které kdysi nosili také muži, ani o drobné kudrlinky. Trendem, který pomalu, ale jistě začíná fičet je jemnější přirozená trvalá na vlasy, která vytváří jen jemné zvlnění vlasů, ne bohaté hřívy z osmdesátých let, které si často ženy upravovaly gumičkami nebo čelenkou.

Jako přirozené vlny

V současné době jde tedy o vlnitý vzhled vlasů – nakonec, jemné vlny vidíme běžně také na vlasech modelek Victoria secret, vždy se najdou také na červených kobercích. Celebritní stylista George Papanikolas z Los Angeles je oblíbený právě díky schopnosti udělat skvělou trvalou na vlasy, která působí jako naprosto jemné přirozené vlny. „Je to skvělý způsob, jak můžete dát rovným vlasům jemný ohyb a dynamiku, aniž byste ztráceli spoustu času sušením a stylingem,“ doporučuje uznávaný odborník.

Větší natáčky, vlna až v polovině délky

Skvělého vzhledu lze při takové trvalé na vlasy dosáhnout už jen obyčejným přirozeným vysušením vlasů na vzduchu – bez potřeby speciální úpravy. „Existují také moderní techniky, které vytvářejí ohyb vlasů až v polovině délky vlasu... Další velkou změnou je použití větších natáček k vytvoření volných, měkkých vln ve vlasech,“ komentuje nový módní trend dále.

I bez úpravy

Tento druh trvalé na vlasy podle odborníka, pokud si vlasy usušíme na vzduchu vytváří mnohem přirozenější vzhled než rovné vlasy zvlněné kulmou. Samozřejmě, některým ženám se líbí menší a drobnější, pevnější vlny – také jim svědčí, například Halle Berry. Větší natáčky mohou zase vytvořit efekt podobný, jaký nosí Kim Kardashian nebo Erin Wasson.

Výrazně zesvětlené vlasy dělají šarapatu

Odborník však upozorňuje, že i když lze tento druh vlnité trvalé na vlasy přizpůsobit pro každý vlas, efektní trvalou na vlasy je obtížné dosáhnout na výrazně zesvětlených vlasech. Mají totiž rozdílnou pórovitost jako prameny, které nejsou tak zesvětleny, a tudíž mohou způsobit nerovnoměrné zvlnění. George Papanikolas tvrdí, že on používá trvalou jen na vlasy, které jsou přirozené, nebo barvené jen jedním způsobem, plus pečující kúry – je to způsob ochrany vlasů před nadměrným poškozením a stresem pro vlasy.

Trvalá na vlasy nepatří minulosti

Na silně žíhané a zesvětlované vlasy lze použít speciální úpravu jinou chemikálií, která však nevydrží tak dlouho, i když je méně škodlivá. V každém případě, měli bychom se připravit na to, že trvalá na vlasy není jen způsobem úpravy z minulosti, na které se dnes můžeme dobře nasmát. Vrací se zpátky v jemnějších přirozených podobách.