Guarana jako prostředek na hubnutí

Guarana, exotická rostlina známá svým příznivým vlivem na metabolismus, je klíčovou složkou mnoha doplňků na hubnutí. Objevte i vy pozitivní účinky guarany na vaši postavu, vitalitu i další aspekty vašeho každodenního života.

Guarana pomáhá hubnout

Guarana je známá především pro své pozitivní účinky na podporu nálady, a především na dodání energie. Využívá se proto v mnoha přípravcích na podporu soustředění a povzbuzení vaší mysli. To ale nejsou jediné účinky, které guarana má.

Guarana dokáže urychlovat látkovou výměnu, kterou nazýváme metabolismus, až o 11 %. Díky tomu najdeme guaranu v mnohých přípravcích na hubnutí či na celulitidu. Stimulace metabolismu pomocí guarany se děje také v případě, kdy jste v klidovém stavu.

Další pozitivní vlivy paulinie nápojné

Guarana, česky paulinia nápojná má na organismus člověka celou řadu dalších pozitivních účinků. Dokáže podpořit vaši imunitu, a to především díky vitamínům, minerálům a antioxidantům, které guarana obsahuje. Ke správně fungující imunitě a dobrému zdraví kostí pak nezapomínejte také doplňovat vitamín D.

Vedle toho dokáže tlumit pocity prázdného žaludku a omezovat chuť k jídlu. Toho se využívá právě při hubnutí. Guarana totiž zvládá překonávat tzv. vlčí hlad a dokáže přirozeně detoxikovat organismus. Samozřejmostí pak je, že samotná guarana nezpůsobí okamžité hubnutí bez práce. V případě, že chcete zhubnout, je potřeba také dodržovat zdravý životní styl a pravidelnou fyzickou aktivitu.

Jak lze guaranu užívat

Samotná guarana se užívá mnoha způsoby. Nejčastěji se podává ve formě tablet nebo želatinových kapslí. Jedná se o nejběžnější zpracování guarany. Velmi často se s ní pak setkáváme také v nejrůznějších energetických drincích.

Plody lze ale zpracovávat také jinak. Často můžete guaranu pořídit jako prášek, který následně kombinujete s dalšími potravinami. Vhodné je také dávkování v podobě tekutého koncentrátu, který se skvěle hodí pro míchání s nápoji.

Dodržujte doporučené dávkování

Guarana je na používání bezpečná, ale je důležité dodržovat doporučené denní dávkování. To najdete vždy na obalu každého přípravku, který guaranu obsahuje. V případě, že překročíte doporučenou denní dávku, může dojít k nespavosti a problémům s vysokým krevním tlakem.

Publikováno: 05. 11. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Karolína Rádová