Optimální vlhkost vzduchu jako cesta k dokonale krásnému bydlení

Nadměrná vlhkost je nepřítelem domu i jeho obyvatel. Ve vlhkém prostředí dochází k výskytu plísní i nadměrnému množení roztočů, což má negativní dopad na lidské zdraví – vlhkost pak navíc decimuje nábytek i samotnou stavbu. Co si však počít v případě, kdy nelze zcela eliminovat faktory, které problém způsobují? Rada nad zlato zní – pořiďte si domácí odvlhčovač!

Stěny vysušíte pomocí topidla, ale co poté?

Pokud se potýkáte s nasáklým zdivem, měli byste se v prvé řadě postarat o rychlé vysušení. Jasnou volbou jsou mobilní topidlav interiéru nachází využití především elektrická, která produkují čisté teplo bez odpadních zplodin. S výběrem topidla vám poradí například specialisté z eprofi.cz - v nabídce najdete plynové i elektrické přímotopy a můžete si ji prohlédnout také na webu profesionalni-topidla.cz.

Vlhkost vzduchu ukočírujete pomocí odvlhčovače

Jakmile vysušíte zdivo a případně další vlhké plochy, předejte žezlo odvlhčovači. Zařízení udržuje vlhkost vzduchu v optimálních hodnotách, čímž prospívá zdraví, materiálům i peněžence – možná jste o tom doposud nevěděli, ale nadměrně vlhké zdi vykazují větší tepelné ztráty a domácnost potřebuje více energie na vytápění. Pocit tzv. tepelné pohody se dostavuje v prostorách vlhkostí kolem 40 %.

Kde se po odvlhčovači poohlédnout?

Nabídka domácích odvlhčovačů je pestrá a jednotlivé modely nabízí různé parametry a vlastnosti. Podívejte se na nabídku špičkových zařízení na odlhcovace.info a udělejte si obrázek sami. Prodejce vám ochotně doporučí vhodný model na základě specifických požadavků.

Dobrou volbou je například odvlhčovač vzduchu MASTER DH 720 s možností pevného vyvedení kondenzátu a uhlíkovým filtrem. Kromě domácností nachází uplatnění i na menších stavbách, ve vlhkých suterénech, v sušárnách, při malování apod. Je vhodný do prostorů do 45 m2.

Publikováno: 03. 03. 2021