Jak vybrat parfém pro muže

Vánoce už téměř klepou na dveře a vy zatím pořád nemáte žádný dárek pro svého přítele, kolegu, otce nebo příbuzného? Zajisté vás napadla myšlenka, co takhle pořídit parfém? Ovšem, jak vybrat ten správný, aby muže potěšil a znásobil jeho sebevědomí? Pokud dotyčného opravdu dobře znáte, tak víte jaká je osobnost. Je důrazný, svůdný nebo třeba svědomitý? Vůni vybírejte pečlivě podle toho, jakou má povahu. V následujících řádcích vám poradíme, jak vybrat ten správný parfém pro může.

Na jakou příležitost voňavku kupujete?

Bezpochyby důležitým faktorem při výběru parfému je, k jaké příležitosti si ho obdarovaný na sebe nastříká. Chodí s přáteli pařit do klubu? V tom případě vybírejte vůně, které jsou dostatečně energetické, svůdné a přináší s sebou i prvky vášně. Ovšem nic se nesmí přehánět. Pokud víte, že je spíše romantický typ, zvolte květinové parfémy s dřevitými a kořeněnými tóny, které se skvěle hodí právě do zamilovaného prostředí plného romantiky. Chcete, aby muž mohl vůni nosit na těle kdykoliv bez ohledu na příležitost? Pokud vyberete parfém s jemnou vůní a lehce citrusovými prvky máte vyhráno, protože právě nepříliš výrazné vůně se hodí pro každý všední den. Tip: Pokud se chystáte na nákup v eshopu Notinu, mohla by se vám hodit tato Notino recenze na Ecoblogu. Přečtěte si, jak byl s nákupem spokojený její autor Radoslav Černý.

Parfém musíte vybírat sama

Jak se říká - tisíc lidí, tisíc chutí, v našem případě pak spíše vůní. Každému voní něco jiného, a proto byste parfémy měla vybírat zásadně sama a podle svého přesvědčení. Můžete se u prodejců zeptat na nejvíce prodávané mužské parfémy, ovšem s výběrem toho správného zkuste spoléhat na sebe.

Zajímavosti o výběru parfémů

Věděly jste, že můžete vyzkoušet nejvíce pět vzorků vůní, protože pak váš čich přestane fungovat spolehlivě? Své čichové buňky však můžete povzbudit zrnkovou kávou, která dokáže účinně zničit pachy. Stačí přičichnout. A ještě něco. Ideální doba, kdy vybírat parfém, je dopoledne.

Publikováno: 23. 11. 2021