Překyselení organismu lze nejrychleji eliminovat úpravou jídelníčku

Myslíte si, že překyselení organismu způsobují kyselé potraviny? Pak jste na omylu. Ale nebojte se, nejste v ně, sami. Je o tom přesvědčena i celá řada dalších, které právě acidobazická nerovnováha postihla.

Na vině je příliš mnoho masa a sladkostí

Za překyselení organismu může především konzumace stravy s vysokým obsahem bílkovin, tedy masa, vajec, mouky, kávy, mléčných výrobků a podobně. Naopak potraviny směřující spíše k zásaditému konci spektra jako například zelenina bývají opomíjeny. K zásadotvorným, tedy v tomto ohledu žádoucím potravinám pak patří také ovoce včetně citrusů. Důležitá je také čerstvost přijímané potravy. Ideální je samozřejmě konzumace tepelně neupravené zeleniny a ovoce. Pokud již ale chcete mít na talíři zeleninu teplou, dejte přednost přípravě v páře před klasickým vařením. Současná doba však konzumaci zdravějších potravin příliš nenahrává. Konzumujeme příliš mnoho potravin z fastfoodů a navíc si jídlo ani pořádně nevychutnáme. Neustálý spěch a stres pouze přispívají k překyselení a celkovému vyčerpání organismu.

Překyselený organismus žije z energie na dluh

Jestliže si nedopřejete kvalitní jídlo a budete neustále přepínat své síly, časem poznáte, že váš organismus již ztratil své energetické zásoby. Kromě nárůstu zdravotních potíží můžete pozorovat zvýšenou náchylnost k infekcím, bolesti kloubů či výrazný úbytek vaší výkonnosti. Právě to je jeden ze symptomů, které vás donutí se nad vaším stavem zamyslet. V první řadě je tedy na pořadu dne změna jídelníčku, ta ale nestačí. Abyste svůj organismus podpořili a doplnili jeho energetické zásoby, nebojte se sáhnout po některém z přírodních životabudičů.

Guarana nebo kotvičník?

Na trhu najdete celou řadu produktů podporujících energetický potenciál vašeho těla. Jde jen o to vybrat si mezi nimi ten pravý pro vás. Může jím být například kotvičník zemní, což je nenápadná bylinka se žlutými květy, kterou naleznete i u nás. Mnohem lepší je ale ten dovážený z jižních států s dostatkem slunečních dní, například z Bulharska. Podpoří vaši vitalitu a nabije vás energií, přitom má i poměrně zajímavé afrodiziakální účinky. Podobně jako kotvičník působí i jihoamerická guarana známá pro své stimulující působení spojené zároveň s tlumením pocitu hladu. Guaranu tak můžete použít nejen pro zvýšení energie, ale také navození pocitu sytosti a usnadnění hubnutí.

Publikováno: 30. 11. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023