Pod vánočním stromečkem zkuste zabodovat s olivovým olejem

Čím letos překvapit svou drahou polovičku? Co pořídit rodičům, jejichž kuchařské umění se už dlouho šíří po okolí? Možností, co nadělit pod stromečkem na Vánoce, jsou skutečně tisíce a paradoxně je někdy těžké vybrat věc, která by nám doslova padla do oka. Byla by škoda nevybrat něco tak originálního, že úspěch je prakticky zaručen. Může jít třeba o olivové produkty, které byly ještě před dvěma desetiletími Popelkou – a dnes se jim věnuje stále více lidí, jimž se zalíbil zdravý životní styl v duchu jižanských zvyklostí.

Nenechávejte dárky až na konec prosince

Mnoho z nás jej shání až 23. 12., ale proč si ho vlastně nezajistit dřív? Odpadne starost a budete vědět, že se skutečně blýsknete. Vánoční dárek je pouze ve vaší režii, ale když se netrefíte do vkusu, nebudete mít vlastně ani sami ze sebe radost, že? Pak je nasnadě uvažovat, jestli vybíráte správnou metodou. Dárkovým balením olivových olejů rozhodně nic nezkazíte, je to prezent, co podpoří zdraví a bude také výborně chutnat. Manželka, tchyně nebo dcera a sestřenice, jde o dárek vhodný do každé věkové kategorie. A ruku na srdce, kolik takových – zcela univerzálních – vlastně je? Vybírejte pečlivě aneb dárek pro ženu. Olivový olej s velmi nízkou aciditou, jemná a elegantní Arbequina, která nabídne vynikající chuť a dobře se spáruje s grilovanou rybou i lehčím salátem z ovoce. Když je navíc sama lahev s olejem designový skvost, který by uspěl i při hodnocení módní policie, jistě ani není co řešit. Vítěz už je dopředu jasný, rozumí si s těstovinami, omáčkami a čokoládovými dezerty, vpravdě univerzál…

Pánové si také rádi dobře pochutnají

A jaký je nejzajímavější dárek pro muže? Dejte šanci svaté trojici olivových olejů, odrůd, které znamenají svět. Arbequina bude dobrým společníkem pro milovníky zeleniny, Picual zase potěší fanoušky pečeného masa, Cornicabra je zase vynikajícím zdrojem inspirace pro nejrůznější těstovinová jídla nebo rizota. Manželovi, tchánovi nebo synovi, který je v kuchyni doslova jako doma. Dnes totiž vaří pánové, takže se dámy zatím pohodlně posadí ke stolu a dolijí si sklenku vína.

Publikováno: 30. 10. 2020