Dovolená na Slovensku? Skvělý nápad

Pokud patříte k lidem, kteří ke své spokojenosti nemusí trávit dovolenou na písečné pláži u moře ve stínu palem, vsaďte na dovolenou na Slovensku. Skvěle se zde domluvíte, neutratíte nehorázně vysoké sumy peněz, vychutnáte si báječnou slovenskou kuchyni, a i samotní naši „bratři“ jsou velmi srdeční a milí. Budete kousek od domu, „odpadne“ vám zdlouhavé cestování, a přitom si užijete volno, které vás nabije a budete na něj rádi vzpomínat.

Malebná Banská Bystrica

Dá se říci, že kousek za hranicemi s naší zemí, najdete Banskou Bystrici. Má toho turistům mnoho co nabídnout. Na Náměstí SNP si můžete prohlédnout Hodinou věž. Pokud rádi navštěvujete hrady, i tady si přijdete na své. Městský hrad Barbakán vás okouzlí svou krásou i historií. Podívat se ale můžete i na něco modernějšího. Co třeba Thurzo – Fugger zážitkovou expozici? Je toho tady ale mnohem víc, stačí si jen najít vyhovující hotel v Banské Bystrici a těšit se na tohle skvostné město.

Zajeďte si do ZOO v Bojnicích

Bojnice jsou slovenským vyhlášeným lázeňským městem, které bylo vždy známo svou krásnou ZOO. Ubytování v Bojnicích najdou dle svého gusta i ti nejnáročnější. Stejně tak jste jistě slyšeli o Bojnickém zámku, který byste měli jistě navštívit. Velmi vyhledávaná je také vyhlídková věž Bojnice – Čajka v oblakoch.

Že ještě neznáte Poprad?

I v Popradě toho můžete prožít mnoho. Z TOP 10 lákavých zajímavostí Popradu vás jistě některá nadchne. Jsou to prohlídky s průvodcem, Poprad – Spišská sobota, Aquacity Poprad, Podtatranské muzeum, Tatranská galerie, dřevořezby na Květnici, Woodrock, kouzelné jsou i popradské Vánoce, Kočárové muzeum a jezdecké zážitky i Indoor minigolf. Vybrali jste si? Stačí podívat se na hotely v Popradu, vybrat si ten nejlepší a vychutnat si zde skvělou dovolenou.

Publikováno: 08. 08. 2022