Cvičení na zpevnění pánevního dna

Problémy, které úzce souvisí s pánevním dnem, nejsou opravdu vůbec příjemnou záležitostí. V průběhu života může docházet ke zdravotním obtížím, které nejsou pro většinu z nás procházkou růžovou zahradou.

Proč je dobré mít posilněné pánevní dno?

Pánevní svaly mají tendenci ochabovat, což vede k mnoha obtížím. Účinné cviky mohou významně ovlivnit funkčnost svalů pánevního dna a tím zajistit bezproblémovou koordinaci, držení a především rovnováhu těla.

Problémy, které mají co dočinění s pánevním dnem?

Zaměřte se na následující řádky, které vás poinformují o příčinách výše uvedené oblasti.
  • Úniky moče známe pod pojmem inkontinence
  • Poruchy pohlavního charakteru v oblasti sexuální
  • Bolesti bederní páteře
  • Zvýšení rizika při prodělaných gynekologických operací, u mužů pozor na operativní zákrok v oblasti prostaty

Co vše zapříčiňuje disharmonii pánevního dna?

Viníků může být daleko více, ale zaměřme se časté spouštěče jako je sedavý způsob života, nesprávné držení těla, nadváha nebo chůze na vysokých podpatcích. Dbejte také na dostačující pitný režim a udržení váhy v přijatelných hodnotách. Představíme vám následující cviky, které napomohou k prevenci a pevnosti pánevní oblasti. Dodržujte také doporučená pravidla: cvičte pomalu, v klidu a především poctivě s hlubokou pravidelnosti, mezi cviky vkládejte přestávky. Lehněte si na záda, paže položte podél trupu těla a natáhněte dolní končetiny volně před sebe. Připravte se na vtah řitní oblasti a konečníku směrem dovnitř, a to na tři postupně obtížnější fáze. Položte se na záda, končetiny pokrčte a ruce umístěte podél těla. Plocha chodidla je položená na zemi. Vtahujte směrem dovnitř konečník, pohlavní ústrojí a také vylučovací ústrojí. Chvíli sečkejte a po té povolte. Cvik opakujte.

Publikováno: 07. 03. 2020