Malá versus velká svatba: Která varianta je lepší?

Přemýšlíte, zda je vhodnější uspořádat velkolepou svatbu nebo se rozhodnout pro svatbu menší a po té se vydat třeba do exotických míst na líbánky? Vaše výsledné rozhodnutí je zcela na vás, ale nezapomínejte na svatbu pohlížet s nadhledem. Také se stává, že se velká většina novomanželů díky svatbě zadluží, což jistě není ten správný krok do společného života plného štěstí.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem https://www.radyprovsechny.cz/.

Velkolepá svatba: Přání všech žen

Každá z nás si přeje velkou svatbu se vším všudy, protože právě svatební den je nejdůležitějším dnem v životě ženy. Krásné vzpomínky budou hřát navěky a fantastické zážitky se vám do paměti vryjí tak silně, že vám vyvstanou na mysl pokaždé, když si to budete přát. Dalším z mnoha důvodů, je také fakt, že okolo sebe v ten nejšťastnější den chceme mít všechny, které máme rádi a které pro nás něco znamenají. Kočár tažen koňmi, obřad na zámku či v kostele, svatební hostina pro 150 hostů to jsou symboly, které vystihují svatbu snů. Výhody
  • Zážitky, vzpomínky
  • Mít okolo mnoho přátel, známých a především rodinných účastníků
  • Významná událost, která má jistou úroveň
Nevýhody
  • Finanční náročnost a také více starostí se zařízením velkolepé svatby

Skromnější svatba

Někomu může přijít velkolepá svatba jako plýtvaní financí. Vždyť přece menší svatba je dostačující. Poslední dobou se pořádají spíše menší svatby , a to z důvodu trendu, financí a také nároků a přání novomanželů. Někdy se dokonce stává, že obřad je uskutečněn pouze se svědky například na pláži. Pokud nechcete za svatbu utratit všechny úspory, můžete si pronajmout menší salónek s kuchyňkou, občerstvení zajistíte formou cateringu nebo si objednáte osvědčeného kuchaře. Pokud je vaše svatbu spíše komorní, můžete se po obřadu přesunout třeba na vaši zahradu nebo na chatu, kde vám se vším pomohou kamarádky, maminka, sestra a další. Výhody:
  • Úspora financí
  • Možnost vyjet si na exotickou dovolenou
  • Nezadlužení se do budoucna
Nevýhody:
  • Omezený počet svatebčanů

Publikováno: 19. 01. 2023 / Aktualizováno: 07. 03. 2020

Kategorie: Krása

Autor: Lenka Březinová