Šperky z bílého zlata symbolem kvality, seznamte se

Zlato se už od nepaměti staví do čela mezi nejatraktivnější materiály. Šperky z něj vyráběné jsou mimořádně populární a každý rok obsazují přední pozice s ohledem na počet prodaných kusů. Kromě nesmazatelné tradiční hodnoty se zlato chlubí skvělými vlastnostmi. Šperky z bílého zlata jsou pak nekompromisně nejlepší volbou pro ty z vás, co chtějí investovat do takřka nerozbitného šperku v nadstandardní kvalitě s jistou investiční návratností. Bílé zlato má všechny vlastnosti jako klasické zlato žluté. Má tedy vysokou tvrdost, stejně tak i odolnost a a navíc jsou skvělou volbou pro každodenní nošení.

Poznáte šperky z bílého zlata?

Karáty

Z důvodů. že se jedná o drahý kov, který se nachází ve vyšší cenové relaci, je dobré znát několik parametrů, jenž vám pomohou vybrat kvalitní šperk. Hlavním ukazatelem kvality se stávají karáty. Karáty vyjadřují skutečný podíl zlata v kovu. Platí zde přímá úměra, tedy čím více karátů, tím je méně příměsí a tím je daný kov hodnotnější.

Punc

Punc je informativním ukazatelem ryzosti zkoumaného šperku. Ryzost značí podíl ryzího zlata v poměru k ostatním obsaženým kovům. U zlata se ryzost zapisuje v karátech. Označení 585/1000 poskytuje informaci o skutečném podílu zlaza v celém šperku.

2 povinné značky

Výroba šperků na území České republiky podléhá určitým regulím. Výrobce je povinen označit alespoň 2 značkami. Výrobní značka - je tvořena 2 až 3 písmeny, pod nimiž je daný výrobce zapsán na úřadu.. Český státní punc - specifický symbol tvořený číslem. Odlišnost numera souvisí s typem kovu a jeho ryzosti. Ryzostní značka - 3 číslice označující podíl kovu ve slitině.

Nejžádanější šperky z bílého zlata?

Mezi nejvyhledávanější a zároveň nejprodávanější jednoznačně patří náušnice z bílého zlata. Klientela je tvořena modernějšími a mladšími ženami. Zkušenější dámy dávají přednost klasice v podobě žlutého kovu. Skvělou výhodou se stává opravdu vysoká odolnost kovu, čímž se šperky z bílého zlata doporučují ke každodennímu nošení a především takovým ženám, co své náušnice neodkládají ani na večer. Ke každodennímu nošení je mimo jiné vhodný i řetízek z bílého zlata, který je často doplněn o náramek z bílého zlata. Nechte se okouzlit mimořádnou odolností a vysokým leskem, které si bílé zlato dokáže uchovávat po dlouhé roky.

Publikováno: 16. 11. 2020