Jak si vybrat oblečení na zumbu?

Před první lekcí zumby nervózně přemýšlíte, co si oblečete na trénink. V čem se bude dobře cvičit? A zapadnete mezi ostatní účastnice? Možná jste na internetu viděla fotky zkušených holek, které tancují v barevném stylovém oblečení s logem zumby. Žádné strachy, nemusíte je napodobovat – a v začátcích už vůbec ne. Důležité je hlavně to, aby vám oblečení bylo pohodlné.

Jak se obléct na první lekci zumby?

Spousta žen, které se odhodlají začít cvičit, řeší jako první, co si oblečou. Často zaútočí na obchod se sportovním oblečením a nechají v něm půlku výplaty za drahou výbavu. Chyba! Vůbec oblečení v začátcích nehroťte. Vždyť ani nevíte, jestli vás zumba doopravdy chytne. Byla by škoda, kdyby po několika málo lekcích zůstalo drahé oblečení bez povšimnutí. Na první hodinu si oblečte to, co vypátráte ve skříni. Během prvních lekcí stejně budete jen zmateně poskakovat a mávat končetinami, budete zadýchaná a v obličeji rudá, tak neřešte, jak budete vypadat. Lepší oblečení si pořídíte časem, až si budete jistá, že to s cvičením myslíte smrtelně vážně. Vezměte si cokoliv pohodlného. Komfort začíná správně zvoleným spodním prádlem. Kalhotky by se vám neměly nikde zařezávat ani se během pohybu posunovat. Podprsenka by měla být sportovní, nepadají ji ramínka. Ženám s větším poprsím navíc poskytuje mnohem lepší oporu než klasické podprsenky. Oblečení by mělo být lehké, z prodyšného materiálu. U trička oceníte funkční materiál, který mnohem rychleji schne. Pokud ovšem žádné takové tričko nemáte, nezoufejte a klidně si oblečte bavlněné. A co kalhoty? Neměly by být volné, aby během tance neplandaly. Fajn jsou legíny, elasťáky nebo klidně tenčí tepláky. Vzít si samozřejmě můžete také kraťasy. Obujte si uzavřené boty s bílou podrážkou. Vlasy stáhněte do culíku, aby vám nepřekážely v pohybu. Hurá, jste vybavena na svou první lekci zumby! Časem si oblečení doladíte k dokonalosti jak po stránce pohodlí, tak po stránce vzhledu.

Zumba oblečení pro opravdové nadšence

Kdo je navyklý pravidelně sportovat, je vybaven kvalitním oblečením z nejlepších materiálů, které zajišťují ten největší komfort. Pro začátečníky není takové oblečení nezbytné, ale jak postupně propadnete sportu, zjistíte, že i taková maličkost, jako je sportovní tričko, pozitivně ovlivňuje pocit během cvičení i po něm a tím přispívá k lepším výkonům. Pro nadšence zumby se vyrábí speciální oblečení přímo na zumbu. Pohodlí při cvičení je samozřejmost, zumba oblečení je ovšem úžasné i po designové stránce. Zajímavé střihy a veselé barvy dokonale odpovídají charakteru zumby. Na oblečení najdete také oficiální logo zumby a mnohdy také různé motivační nápisy jako třeba „keep calm and zumba“ nebo „time for workout“. Zumba oblečení sice není nejlevnější, ale pokud zumbě propadnete, určitě si ho kupte nebo přejte na Vánoce, ať na tréninku každý vidí, kdo je opravdový milovník.

Publikováno: 07. 03. 2020